Lipcowy obóz psychologiczno-aktywny D.W. Janosik

Lato 2022

Lipcowy obóz wyjazdowy - D.W. Janosik

Dzieci i młodzież

Obóz dla dzieci i młodzieży, która:

 • chce zadbać o swój rozwój psychiczny oraz fizyczny,
 • chce spędzić czas wakacji w bezpiecznym środowisku,
 • chce zawrzeć nowe znajomości oraz móc podzielić się swoimi doświadczeniami,
 • lubi się bawić i chce przeżyć niesamowitą przygodę!

PRZEDZIAŁ WIEKOWY: 7 – 18 lat
TERMIN: 
2 lipca – 9 lipca 2022

MIEJSCE: D.W. Janosik, Powroźnik k. Krynicy Górskiej

Z radością informujemy, że w roku 2020, wspólnie z firmą AB active – liderem aktywnego wypoczynku, rozpoczęliśmy współpracę nad organizacją wyjazdów na obozy psychologiczno-aktywne. Również w tym roku przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową ofertę obozów. Połączenie naszych doświadczeń w terapii dzieci i młodzieży oraz doświadczeń AB Active w organizacji wypoczynku i wyjazdów gwarantuje najwyższą jakość każdej z tych dziedzin.

Zakwaterowanie

Dom Wczasowy “Janosik”

D.W. Janosik  to wyjątkowy ośrodek, położony w bliskim sąsiedztwie gór, lasów i leczniczych uzdrowisk.

Położony na południu Polski, w Powroźniku, nad czystą wodą, w bliskości lasów i pasm górskich. Bliskość uzdrowisk: Krynicy i Muszyny i bardzo dobre z nimi połączenia komunikacyjne stwarzają dogodne warunki kuracyjne.

Doskonałe warunki do korzystania ze spacerów, wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy konnej, jak również przejażdżek dorożkami, a zimą saniami.

Bliskość szlaków pieszych i rowerowych sprawia, że kompleks położony wśród gór i lasów docenią także fani aktywnego wypoczynku. Ośrodek jest przystosowany do organizacji wypoczynku dla dzieci, na które czeka plac zabaw na świeżym powietrzu i pokój zabaw z bogato wyposażoną biblioteką książek, gier i zabawek.

Na terenie ośrodka znajduje się szereg atrakcji, w tym m. in.: wielofunkcyjne boisko, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego oraz stół do bilardu.

W ośrodku znajdują się pokoje 3, 4, 5 – osobowe.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)

Całodzienny dostęp do wody pitnej.

Program

5 BLOKÓW ZAJĘĆ DZIENNIE z podziałem na grupy wiekowe, w tym:

Trening Umiejętności Społecznych – cykl zajęć organizowany w Terapeutycznej od lat, cieszący się niezwykłą skutecznością w uczeniu dzieci ważnych umiejętności interpersonalnych. Uczestnicy trenują takie kompetencje społeczne, jak współpraca w grupie, asertywność, komunikowanie swoich potrzeb, wyrażanie swoich emocji i ich rozpoznawanie u innych, czy też rozwiązywanie konfliktów bez użycia agresji. Prowadzący najpierw przekazują dzieciom wiedzę o tym, dlaczego te umiejętności są takie ważne, a także, jakie korzyści mogą dzięki nim osiągnąć. Gdy zdobędą już konieczną wiedzę, mogą ćwiczyć te umiejętności w grupie – przykładowo poprzez odgrywanie scenek czy rysowanie, tak by potrafić wykorzystać te kompetencje w codziennych sytuacjach.

Teatr Emocji – zajęcia mają formę nauki przez zabawę – uczestnicy tworzą swoje kukiełki, bawią się w teatrzyk cieni, czy też odgrywają improwizowane scenki. W ten sposób utrwalają zdobyte przez siebie umiejętności społeczne. Główny nacisk jest tu położony na emocje – ich nazywanie oraz rozpoznawanie u siebie i innych ludzi. Uczestnicy uczą się także ekspresji emocji, która powinna być społecznie akceptowalna, czyli taka, która nie wyrządza innym krzywdy. W czasie zajęć dzieci mogą nauczyć się przykładowo, jak mogą odnaleźć w sobie swoje mocne strony, a także jak radzić sobie ze złością.

Zajęcia sportowe –  zaplanowaliśmy wiele możliwości aktywności fizycznej – zarówno w ośrodku, jak i na świeżym powietrzu. Na uczestników czekają sporty zespołowe, takie jak piłka nożna i koszykówka, dzięki którym mogą oni uczyć się współpracy i metod rozwiązywania konfliktów. Podczas obozu organizujemy ponadto różnorodne zabawy ruchowe, by dzieci mogły wypocząć, spędzić wartościowy czas z rówieśnikami oraz rozładować swoje pokłady energii. Ponadto, w planie jest  relaksacja podczas spacerów krajoznawczych oraz wycieczki trekkingowe.

Warsztaty twórczości – w czasie zajęć dzieci wykonują różnorodne prace plastyczne, zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Zachęcamy dzieci do rozwijania swojej kreatywnej strony, dzięki czemu stymulowana jest wyobraźnia, zdolności manualne oraz motoryka dziecka. Poprzez pracę twórczą utrwalają także umiejętności zdobyte podczas innych zajęć, takie jak współpraca oraz niesienie pomocy innym.

Animacje wieczorne przestrzeń przeznaczona na wypoczynek po dniu pełnym wrażeń, integrację z rówieśnikami, a także swobodną zabawę. Dzieci będą zachęcane do udziału w grach i zabawach integracyjnych, np. z wykorzystaniem tzw. chusty animacyjnej. Ponadto, na wieczory zaplanowaliśmy także dyskoteki, ognisko, a także zajęcia taneczne, podczas których uczestnicy będą uczyli się choreografii przy różnych stylach muzyki.

Transport

Autokar LUX firmy Raftrans –  na trasie Warszawa – D.W Janosik oraz D.W Janosik – Warszawa

Ubezpieczenie

Obowiązkowe: NNW Uniqa

Koszt obozu aktywno-terapeutycznego:

Koszt obozu to 2799 zł

Cena zawiera: 

 • 7 noclegów
 • pełne wyżywienie (dodatkowo woda pitna na zajęciach)
 • transport autokarem LUX
 • zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych
 • zajęcia animacyjno-sportowe z kadrą Fundacji Terapeutycznej oraz AB active – liderem aktywnego wypoczynku
 • realizacja zajęć animacyjnych
 • całodobowa opieka kadry
 • zawody, nagrody
 • pamiątki z wyjazdu “gadżety-niespodzianki”
 • ubezpieczenie NNW i podatek VAT.
Rezerwacja i kontakt

Rezerwację miejsca należy rozpocząć od rozmowy zapoznawczej z jednym z psychologów prowadzących zajęcia na naszym obozie. W trakcie 50 minut prowadzący porozmawia zarówno z dzieckiem jadącym na wyjazd jak i rodzicem, dzięki czemu pozna indywidualne potrzeby każdego dziecka. Rozmowa może się odbyć stacjonarnie w Terapeutycznej na Ursynowie lub zdalnie. Koszt rozmowy to 100 zł.

Zapisów można dokonywać drogą telefoniczną bądź mailową lub na miejscu w Terapeutycznej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

Przeczytaj więcej

Oferta obozu w formacie pdf -> OFERTA JANOSIK 2022

Trening Umiejętności Społecznych -> KLIKNIJ

Dom Wczasowy Janosik  -> KLIKNIJ

AB active -> KLIKNIJ

  Dodaj swój komentarz