Warsztaty psychologiczne dla dorosłych

Warsztaty dla dorosłych

Warsztaty psychologiczne

By dbać o Wasz rozwój i wartościowo spędzony czas, także i w tym roku zorganizowaliśmy cykl warsztatów psychologicznych dla dorosłych! Spotkania prowadzi psycholog, Pani Natalia Wójtowicz, którą możecie znać z naszych Wieczorów Filmowych, a Wasze dzieci – z obozów, półkolonii oraz zajęć TUS. Warsztaty odbywają się cyklicznie – w każdy czwarty wtorek miesiąca. Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkich dorosłych zainteresowanych psychologią i wzmacnianiem swoich kompetencji!

TERMIN: zajęcia odbywają się w każdy czwarty wtorek miesiąca
GODZINA: 19:00 – 20:30
PROWADZĄCY: Natalia Wójtowicz
FORMA ZAJĘĆ: stacjonarna

Jaki mam styl przywiązania i co to dla mnie oznacza? 

Termin: 25.10.2022

Obecnie dużo mówi się o stylach przywiązania, które kształtują się w dzieciństwie i mają ogromny wpływ na to, w jaki sposób tworzymy późniejsze bliskie relacje. Październikowe warsztaty psychologiczne poświęcimy na sprawdzenie, którym stylem przywiązania się odznaczamy, tak by zrozumieć mechanizmy rządzące naszym funkcjonowaniem w związkach. Dzięki poznaniu tej informacji, dowiemy się, co możemy zrobić, by tworzyć stałe i szczęśliwe związki; zyskamy też szansę na lepsze zrozumienie partnera, który ma styl przywiązania odmienny od naszego.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś ciekawego o sobie, co pomoże Ci znacznie poprawić jakość Twoich relacji, a także lepiej rozumieć innych ludzi – te warsztaty są dla Ciebie!

Co zrobić, kiedy boję się wejść w relację, czyli jak radzić sobie z odrzuceniem.

Termin: 22.11.2022

Obecnie bardzo powszechny jest lęk przed bliskimi relacjami – niektórzy ludzie obawiają się, że w końcu zostaną odrzuceni, dlatego rezygnują z wchodzenia w związki. Takie rozwiązanie, choć na pozór bezpieczne, sprawia jednak, że wiele tracimy. Jak w takim razie radzić sobie z lękiem przed miłością? Technikom pomocnym w zmniejszaniu poziomu lęku poświęcimy listopadowe warsztaty. Odwołując się do wiedzy o stylach przywiązania, dowiemy się, z czego wynikają obawy przed wchodzeniem w relacje, a także w jaki sposób je przezwyciężać.

Listopadowe warsztaty dedykujemy wszystkim osobom, które doświadczają trudności z obdarzaniem bliskich osób zaufaniem, a także boją się odrzucenia. Gwarantujemy przyjazną i bezpieczną atmosferę zajęć, podczas których każdy uczestnik będzie mógł się otworzyć oraz otrzymać praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z trudnościami.

Dowiedz się czegoś ciekawego o sobie, czyli testy temperamentu!

Termin: 24.01.2023

Czy wiecie, czym jest temperament? Pojęciem tym określamy pewien zestaw wrodzonych cech, które sprawiają, że w danych sytuacjach reagujemy tak, a nie inaczej. Temperament jest czymś innym niż osobowość, która oprócz cech wrodzonych jest też wynikiem czynników środowiskowych (m.in. wychowania i sytuacji życiowej). Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób Twój temperament, wynikający przede wszystkim z genów, wpływa na Twoje życie, serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których dowiesz się, jakim temperamentem się odznaczasz, i co to dla Ciebie w praktyce oznacza.

Jeśli interesujesz się psychologią i jej praktycznymi aspektami, które bezpośrednio wpływają na Twoje życie, serdecznie zapraszamy do udziału! W planie solidna dawka psychoedukacji i, oczywiście, dobrej zabawy!

Jak dbać o siebie, kiedy nie ma się na to czasu?

Termin: 28.02.2023

Żyjemy w bardzo zabieganych czasach, w których bardzo ważna jest ciężka praca, produktywność, a także osiąganie sukcesów, co jest na dłuższą metę bardzo męczące i wymagające. Jak w tym wszystkim nie zatracić siebie? Jak zachować dobrostan psychiczny i fizyczny, tak by nie zwariować? Na te pytania odpowiemy sobie podczas lutowych warsztatów, poświęconych metodom dbania o siebie, przeznaczonym dla zabieganych. Poznamy małe rzeczy, które możemy robić dla swojego “well-being” – nawyki, które nie zajmują dużo czasu, a potrafią zmienić bardzo wiele.

Jeśli czujesz, że przytłacza Cię nadmiar obowiązków i potrzebujesz jakiejś zmiany, te warsztaty są dla Ciebie! Dzięki udziałowi w spotkaniu dowiesz się, co możesz zrobić, by czuć się lepiej, a w rezultacie – zadbać o swoje szczęście!

Jak czytać w myślach, czyli o rozwijaniu mentalizacji. 

Termin: 28.03.2023

Rozumienie komunikatów innych ludzi, w  tym sygnałów niewerbalnych, wydaje się proste, jednak czy zawsze potrafimy poprawnie odczytać intencje innych ludzi? Często zdarza nam się popełniać błędy, np. czyjąś konstruktywną krytykę odbierając jako atak. Umiejętność mentalizacji, czyli rozumienia i interpretowania intencji, potrzeb i emocji innych, wymaga sporo życiowego doświadczenia, ale można ją także z powodzeniem ćwiczyć. Rozwijaniu tej niezwykle ważnej umiejętności poświęcimy marcowe warsztaty psychologiczne.

Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wzmacniać swoje kompetencje w zakresie skutecznej komunikacji. a także poszerzyć swoją wiedzę i miło spędzić wtorkowy wieczór!

Tacy sami, ale jednak inni, czyli jak akceptować odmienność?

Termin: 25.04.2023

W obecnych czasach bardzo dużo mówi się o tolerancji i akceptacji tego, że każdy z nas jest inny. W tolerancji bardzo przeszkadzają stereotypy – naturalne wzorce myślenia o niektórych grupach ludzi, które pojawiają się w naszym umyśle automatycznie. Czy da się wznieść ponad te stereotypy, tak by traktować wszystkich ludzi równo? Na pewno, jednak wymaga to dużej samoświadomości, wiedzy i praktyki. Wszystkich Was, którzy chcieliby nauczyć się coraz łatwiej akceptować i doceniać różnice pomiędzy ludźmi, zapraszamy na kwietniowe warsztaty!

W planie solidna dawka wiedzy, a także praktyczne ćwiczenia, które pomogą Wam spojrzeć na różnice międzyludzkie w sposób szeroki i obiektywny. Gwarantujemy, że rozmowy o tolerancji przebiegną w bezpiecznej, pełnej wartości atmosferze, tak byście mogli dowiedzieć się jak najwięcej!

Podstawowy kurs języka dziecięcego, czyli o tym, jak rozmawiać z dzieckiem. 

Termin: 23.05.2023

Rozmowa z dzieckiem na pierwszy rzut oka nie powinna stanowić wyzwania – w końcu wydaje się, że dziecko to taki “mniej wymagający” partner do rozmowy. Skuteczna, otwarta komunikacja z dziećmi wcale nie jest jednak taka łatwa – musimy mieć na uwadze specyficzne potrzeby i emocje dziecka. Jak więc rozmawiać z dzieckiem, tak by poświęcić mu swoją uwagę, wyciągnąć konsekwencję z jego zachowania czy też dać mu do zrozumienia, że jest kochane i akceptowane?

Sztuka rozmawiania, szczególnie z dziećmi, nie jest łatwa, ale zdecydowanie można ją stale trenować! Wszystkich rodziców zainteresowanych ćwiczeniem skutecznej komunikacji ze swoim dzieckiem serdecznie zapraszamy do udziału w majowych warsztatach!

Dodaj swój komentarz