Warsztaty psychologiczne dla dorosłych

Warsztaty dla dorosłych

Warsztaty psychologiczne

Jak zapewne większość z Was miała już okazję się przekonać, dzięki przeniesieniu Terapeutycznej do nowego lokalu przy ul. Nugat 3, zyskaliśmy nową przestrzeń, która jest wręcz stworzona do organizacji dodatkowych zajęć, wieczorów filmowych oraz warsztatów. W związku z tym, w odpowiedzi na wiele Waszych próśb skierowanych w naszą stronę, zorganizowaliśmy cały cykl warsztatów dla dzieci oraz dorosłych.

TERMIN: zajęcia odbywają się w każdy czwarty wtorek miesiąca
GODZINA: 18:00 – 19:30
PROWADZĄCY: Natalia Wójtowicz
FORMA ZAJĘĆ: stacjonarna

Jak nie nosić się na szaro? Czyli sprawdzone metody radzenia sobie z jesienną chandrą i smutkiem.

Termin: 26.10.2021

Jesień może być dla wielu z nas czasem przygnębienia, chłodu oraz negatywnych emocji kołatających się w naszej głowie. Trudny powrót do szarej rzeczywistości po okresie letnim jest czymś, czego każdy z nas wolałby uniknąć. Dodatkowo z uwagi na jesienną pogodę możemy odczuwać niechęć do rozwijania swoich pasji, poznawania nowych osób, czy też po prostu życia. Jednak, czy tak musi być? Czy koc, ciepła herbata i Netflix to jedyne sposoby na ucieczkę od negatywnych emocji?

Jeżeli nie lubisz jesieni, a deszczowa pogoda za oknem wprawia Cię w stan depresyjny, wpadnij do nas rozerwać się przy kawie i poznać sposoby, które pomogą Ci uporać się ze smutkiem i ciągłym uczuciem zmęczenia. Naucz się żarażać uśmiechem nie tylko na wiosnę!

Pokłóć się z nami przy wigilijnym stole! Czyli jak komunikować swoje potrzeby.

Termin: 23.11.2021

Święta Bożego Narodzenia są już tak blisko. W sklepach widać już ozdoby świąteczne, a dzieci szaleją podczas wyboru prezentów oraz pisania listów do św. Mikołaja. Jednak nie dla wszystkich aura świąteczna jest przyjemna, sielankowa i radosna. W niektórych głowach kotłują się myśli o ucieczce na drugi koniec świata przed pytaniami o planowanie ślubu, powiększanie rodziny, czy też awanse w pracy. Dla wielu z nas kolacja wigilijna z rodziną jest prawdziwym wyzwaniem. Jednak, czy tak powinno być?

Zrób sobie prezent i zamiast tracić humor i stresować się rodzinną kolacją przetestuj z nami sposoby skutecznej komunikacji. Dowiesz się jak wyznaczać swoje granice, ale też jak odpowiadać na komentarze i zaczepki dotyczące Twojej osoby, które do tej pory były dla Ciebie niekomfortowe. Umiejętności te przydadzą się zawsze wtedy kiedy poczujesz, że nawet jeśli ktoś słucha Twoich potrzeb, to jednak ich nie słyszy!

Sukces bez efektu jojo!

Termin: 25.01.2022

Styczeń jest pierwszym miesiącem nowego roku oraz czasem, podczas którego składanych jest najwięcej obietnic poprawy. Każdy z nas chociaż raz w ciągu swojego życia złożył przed sobą postanowienie noworoczne. Tym, którym udało się je w pełni zrealizować gratulujemy oraz pytamy, jak to zrobiliście? Natomiast te osoby, które wielokrotnie odpuściły swoje działania skierowane na zmiany zapraszamy na warsztat podczas którego przeanalizujemy działania wypełnienia postanowień oraz nauczymy się jak ich faktycznie dotrzymać.

Jeżeli Twoje postanowienia noworoczne zawsze trwały maksymalnie jeden miesiąc, a zrywając je wprawiałeś się w zły nastrój ten warsztat jest dla Ciebie? Koniec z odpuszczaniem obietnic! Porozmawiamy o różnych błędach jakie są popełniane podczas planowania i wyznaczania celów oraz o tym jak się motywować, żeby dotrzymać każdego z postanowień!

5 języków miłości. Sprawdź, jakim posługujesz się Ty!

Termin: 22.02.2022

O miłości można powiedzieć naprawdę wiele – przede wszystkim to, że ma wiele oblicz, a także że może być wyrażana na przeróżne sposoby. Różne metody okazywania naszym bliskim miłości stały się inspiracją dla naszych lutowych warsztatów psychologicznych. Tym razem porozmawiamy o tzw. 5 językach miłości, czyli 5 sposobach, w jaki różni ludzie okazują, że kogoś kochają: czy to poprzez kontakt fizyczny, słowa, czy też konkretne czyny.

Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, w jaki sposób okazują innym swoją miłość, a także jak rozumieć intencje osób, które swoje uczucia komunikują inaczej. Gwarantowana rozwijająca rozmowa poszerzająca horyzonty, praktyczne ćwiczenia, a także, co najważniejsze, szansa na poznanie nowych osób i dobrą zabawę!

Jak radzić sobie z napięciem i lękiem?

Termin: 22.03.2022

Napięcie i lęk to odczucia, które większości z nas – szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, jakim jest wojna w Ukrainie. By funkcjonować w codziennym życiu, musimy znaleźć sposoby, jak radzić sobie z niepokojem. Takich metod jest wiele, jednak każdy człowiek jest inny – cała sztuka polega na tym, by znaleźć takie, które będą na nas działać.

Wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się, jak radzić sobie z napięciem, zapraszamy na warsztaty dla dorosłych, prowadzone przez Panią Natalię Wójtowicz. Zajęcia zostaną poświęcone przede wszystkim ćwiczeniu wykorzystywania technik relaksacyjnych w praktyce. Na warsztaty serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zdobyć praktyczne umiejętności, które mogą wykorzystać za każdym razem, gdy odczuwają niepokój i napięcie.

Jak przestać chodzić w “za ciasnych butach” – zacznij mówić o tym, czego potrzebujesz.

Termin: 26.04.2022

Asertywność, stawianie własnych granic i wyrażanie potrzeb to bardzo ważne umiejętności, które wpływają na nasz psychiczny dobrostan. Choć mówienie o tym, czego potrzebujemy, może wydawać się banalne, dla wielu z nas wcale takie nie jest – nieraz wymaga wyjścia ze strefy komfortu, a nawet sprzeciwienia się drugiej osobie. Wychodzimy jednak z założenia, że otwarte mówienie o tym, czego potrzebujemy, to zdolność, której możemy się nauczyć.

Na kwietniowe warsztaty psychologiczne dla dorosłych zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby w praktyce przećwiczyć asertywne i zdecydowane wyrażanie własnych potrzeb. Gwarantujemy swobodną i bezpieczną atmosferę zajęć, a także szansę na nowe znajomości i rozwój.

Bliskie relacje w życiu – jak je znajdować i utrzymywać?

Termin: 31.05.2022

Bliskie relacje są nam niewątpliwie potrzebne – pozwalają nam czuć się dobrze i bezpiecznie; dzięki nim możemy liczyć na wsparcie i zrozumienie. Zawieranie i utrzymywanie relacji nie jest jednak łatwe, ponieważ ludzie są bardzo różni, a każdy z nas oczekuje od drugiej osoby czegoś innego.

Wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak budować szczęśliwe, pełne zaufania i miłości relacje, zapraszamy na majowe warsztaty psychologiczne dla dorosłych! Podczas zajęć będziemy rozmawiać o tym, jakie powinny (i jakie nie powinny) być związki; będziemy także dzielić się własnymi doświadczeniami. Majowe warsztaty to szansa na zdobycie wartościowej wiedzy psychologicznej, praktyczne ćwiczenia, a także przyjemnie spędzone popołudnie!

Jak odpoczywać skutecznie i znaleźć na to czas?

Termin: 28.06.2022

Żyjemy w bardzo zabieganych czasach, w których mamy na głowie bardzo dużo – pracę, naukę, opiekę nad dziećmi, zajmowanie się domem. Większości z nas często brakuje czasu na codzienne obowiązki, a przecież musimy jeszcze czasem odpoczywać. Wiele ludzi ma tendencję do myślenia, że mają prawo do odpoczynku dopiero wtedy, gdy wypełnią wszystkie swoje zobowiązania – a to może nie nastąpić nigdy. 🙂 Żeby czuć się dobrze i mieć siłę do obowiązków, musimy nauczyć się znajdować czas na odpoczynek, a także spędzać ten czas w sposób skuteczny – tak, żeby rzeczywiście odpocząć.

Wszystkich zabieganych i przytłoczonych codziennymi obowiązkami zapraszamy na warsztaty psychologiczne, podczas których skupimy się na metodach skutecznego odpoczywania. Gwarantujemy dużą dawkę psychoedukacji, praktyczne rady, a także przyjemną i bezpieczną atmosferę zajęć.

 

Dodaj swój komentarz