Warsztaty psychologiczne dla dzieci

Warsztaty dla dzieci

Warsztaty psychologiczne

Jak zapewne większość z Was miała już okazję się przekonać, dzięki przeniesieniu Terapeutycznej do nowego lokalu przy ul. Nugat 3, zyskaliśmy nową przestrzeń, która jest wręcz stworzona do organizacji dodatkowych zajęć, wieczorów filmowych oraz warsztatów. W związku z tym, w odpowiedzi na wiele Waszych próśb skierowanych w naszą stronę, zorganizowaliśmy cały cykl warsztatów dla dzieci oraz dorosłych.

TERMIN: zajęcia odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca
GODZINA: 18:00 – 19:30
PRZEDZIAŁ WIEKOWY: 7 – 12 lat

PROWADZĄCY: Natalia Wójtowicz
FORMA ZAJĘĆ: stacjonarna

Jesienna pogoda życia każdemu z nas doda! Czyli jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

Termin: 19.10.2021

Powrót do rzeczywistości szkolnej nie dla każdego dziecka jest czasem radości oraz spotkania z przyjaciółmi. Niektórzy uczniowie mogą mieć problem z odnalezieniem się w nowej szkole, z poznaniem kolegów i koleżanek lub też z wykluczeniem z grupy społecznej lub nauką. Może to powodować w dziecku stres, smutek oraz negatywnie nastawiać względem szkoły, w której będzie musiało spędzić kilka kolejnych lat. Warto zareagować na takie sytuacje odpowiednio wcześniej, aby każde dziecko miało możliwość przepracowania trudnych dla niego emocji.

Jeżeli masz poczucie, że Twoje dziecko chodzi przybite oraz widzisz, że często jest smutne, a pogoda nie zachęca go do działania ten warsztat jest właśnie dla niego. Nauczymy je radzić sobie z trudnymi emocjami za pomocą art terapii. Daj szansę Twojemu dziecku naładować się pozytywną energią i zamalować szarość za oknem.

Jak gadać, żeby się dogadać. Sposoby prawidłowego komunikowania się z innymi.

Termin: 16.11.2021

Komunikacja z innymi jest filarem naszego każdego dnia. Jednak wielu z nas nie wie, jak powinna ona wyglądać. Dzieci często się złoszczą, ponieważ nie są zrozumiane przez dorosłych. Mogą wielokrotnie tłumaczyć o co im chodzi, jednak ostatecznie zamykają się obrażone w swoim pokoju. Podczas warsztatu pokażemy dzieciom jak się komunikować, aby każdy miał możliwość wysłuchanie oraz zrozumienia ich potrzeb. Przeprowadzimy również trening słuchania innych i otwartości na ich potrzeby.

Jeżeli Twoje dziecko nie potrafi efektywnie komunikować swoich potrzeb innym oraz złości się, gdy jest niezrozumiane chętnie przekażemy mu tajniki naszej wiedzy dotyczącej prawidłowej komunikacji. Wspólnie nauczymy się jak w łagodny, nieagresywny sposób wyrazić swoje potrzeby czy niezadowolenie!

Piernikowa moc wyrażania wdzięczności, czyli jak wprawić się w dobry nastrój świąteczny.

Termin: 21.12.2021

Grudzień jest czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że dla każdego dziecka jest to bardzo radosny okres. Dodatkowo warto w tym czasie zastanowić się nad tym, jak minął nam rok, co udało nam się osiągnąć oraz za co jesteśmy wdzięczni. Z pewnością był to rok pełen wyzwań, jednak czy potrafimy dostrzec w nim chwile radosne? Jak bardzo się zmieniliśmy oraz jak planujemy wykorzystać nasz przedświąteczny nastrój?

Zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne dekorowanie (oraz jedzenie) pierniczków! Zapisz swoje dziecko na wspólne dekorowanie pierniczków podczas którego nauczymy się wdzięczności, wyrażania oraz przyjmowania komplementów oraz wprawimy wspólnie w świąteczny nastrój!

Jak notować, żeby się nie zmęczyć, czyli mnemotechniki, które ułatwią Ci naukę w nowym roku.

Termin: 18.01.2022

Pierwszy semestr roku szkolnego już za nami, ale czy na pewno wykorzystaliśmy go w pełni efektywnie? Być może zauważyłeś u Twojego dziecka chaos w zeszycie, który jest trudny do odszyfrowania nawet dla ucznia? Paradoksem systemu edukacji jest to, iż nie uczy dzieci, jak efektywnie się uczyć. Uczniowie często stosują zasadę 3Z, czyli zakuć, zdać zapomnieć, ale czy to ma sens?

Podczas warsztatu nauczymy się jak uczyć się przy użyciu mnemotechnik, aby sama nauka sprawiała nam radość oraz nie zajmowała ogromu czasu. Dzięki szybkości przyswajanego materiału każde dziecko będzie miało czas dla siebie oraz rozwoju swoich pasji, bądź też kompetencji społecznych!

Dodaj swój komentarz