Wsparcie dla oświaty

Szkolenia dla grona pedagogicznego

Wsparcie dla oświaty

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy i Pracownicy szkół! Z radością informujemy, że w ramach naszej działalności pro bono rozpoczynamy nowy projekt – bezpłatne szkolenia psychologiczne dla oświaty! Spotkania dedykujemy wszystkim pracownikom warszawskich szkół, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą psychologii dziecka, tak by wykorzystać ją w praktyce – przy udzielaniu wsparcia uczniom z różnorodnymi potrzebami i trudnościami.

KIM JESTEŚMY? 

Przedstawiamy się Państwu jako Zespół Fundacji Terapeutycznej – placówki psychologiczno-pedagogicznej, która od lat wspiera dzieci i dorosłych. Naszą misją jest pomagać, dlatego z naszymi założycielkami na czele (Panią Sylwią Sitkowską i Anną Kowalik) rozpoczynamy nowy projekt, mający na celu wesprzeć grono pedagogiczne w niesieniu pomocy uczniom z przeróżnymi trudnościami. Mogą Państwo nam ufać, że w tworzone przez nas dzieła wkładamy całe serce, co mogą potwierdzić setki zadowolonych Rodziców, których zebraliśmy wokół siebie przez minione lata. 

W Fundacji Terapeutycznej niesiemy pomoc dzieciom i młodzieży na rożnym płaszczyznach – prowadzimy terapię indywidualną i grupową, Trening Umiejętności Społecznych oraz różnorodne warsztaty; organizujemy także półkolonie i obozy psychologiczno-aktywne. Wsparcia udzielamy także dorosłym, zwłaszcza Rodzicom – prowadzimy terapię indywidualną, grupy wsparcia i warsztaty. Nasi terepeuci są także autorami znanej książki o metodach prowadzenia zajęć Treningu Umiejętności Społecznych: “Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół”. Mamy także duże doświadczenie jako placówka szkoleniowa – od lat prowadzimy szkolenia na Trenera Umiejętności Społecznych i Trenera Zastępowania Agresji; terapeuci regularnie prowadzą też szkolenia psychologiczne dla naszego Zespołu. Ponadto, współpracujemy ze szkołami i fundacjami, by wspólnymi siłami zapewnić potrzebującym dzieciom odpowiednie wsparcie. Działamy również we współpracy z uczelniami – wspólnie organizujemy praktyki studenckie, które pozwalają młodym ludziom szkolić się w przyszłej pracy z dziećmi. 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE NA TEMAT SZKOLEŃ:

 • Chęć udziału w szkoleniu zgłasza przedstawiciel szkoły poprzez wypełnienie formularza dostępnego na dole strony. W dokumencie winien jest zaznaczyć wybrany temat szkolenia, a także dogodną propozycję terminu.
 • Szkolenia dedykujemy gronu pedagogicznemu warszawskich szkół.
 • Zachęcamy, aby w szkoleniu wzięło udział całe grono pedagogiczne danej szkoły (nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, dyrektorzy). 
 • W ramach działalności pro bono Fundacji Terapeutycznej każdej szkole oferujemy jedno bezpłatne szkolenie w semestrze.
 • Spotkanie trwa 2 godziny.
 • Szkolenia prowadzimy w formie stacjonarnej – w Państwa szkole. 
 • Szkolenie poprowadzi jeden z naszych wykwalifikowanych psychoterapeutów, z dużym doświadczeniem z pracą w oświacie. 
 • Na każde spotkanie zaplanowane jest przekazanie teorii dotyczącej danej problematyki, a także przedstawienie konkretnych porad. Podczas każdego szkolenia zapewnimy przestrzeń na dyskusję, zadawanie pytań oraz omówienie konkretnych przypadków z Państwa szkoły.
 • Chętnym oferujemy wystawienie bezpłatnego zaświadczenia o udziale w szkoleniu. 

 

TEMATY SZKOLEŃ: 

 1. Dziecko z Ukrainy w polskiej szkole – jak udzielić mu wsparcia? 
 2. Dziecko po próbie samobójczej – jak udzielić mu pomocy? 
 3. Normy i zachowania pozanormatywne w danym wieku rozwojowym dziecka.  
 4. Agresja w stosunku do rówieśników i dorosłych – jak jej przeciwdziałać?
 5. Przemoc, skrajne ubóstwo, brak opieki i wsparcia – jak wspierać dziecko w trudnej sytuacji domowej?
 6. Zaburzenia depresyjne i lękowe u dzieci – jak je rozpoznawać i udzielić wsparcia?

Nie znaleźli Państwo tematu, który Państwa interesuje? Prosimy o kontakt – jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje! 🙂

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie zapraszamy do skorzystania z pola “Uwagi, pytania” w formularzu zgłoszeniowym, lub też kontakt bezpośredni z recepcją Fundacji Terapeutycznej (tel.: 533 355 888; e-mail: recepcja@terapeutyczna.org). 

LINK DO FORMULARZA: https://forms.gle/WrvsSShDunrzSg177

Chcąc zapewnić jak najlepsze wsparcie dla uczniów polskich szkół, serdecznie zapraszamy do zapisów! 

 

Dodaj swój komentarz