Zakres specjalizacji:
  • Indywidualna psychoterapia dzieci i młodzieży
  • Trening Umiejętności Społecznych
  • Indywidualny Trening Umiejętności Społecznych
  • Prowadzenie warsztatów psychoedukacyjnych
  • Prowadzenie szkoleń dla kadry pedagogicznej
Godziny przyjęć:
  • wtorek 14:00 – 20:00
  • środa 14:00 – 20:00
  • czwartek 14:00 – 20:00
  • piątki 14:00 – 20:00
Terapia dzieci i młodzieży

Natalia Wójtowicz

Psycholog dzieci i młodzieży – ukończyła Psychologię na Uniwersytecie SWPS Humanistycznospołecznym w Warszawie. Obecnie w trakcie drugiego roku całościowego 4 letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży stworzonego przez Ośrodek Regeneracja oraz Laboratorium Psychoedukacji, przygotowującym do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Psychologicznego. Jest certyfikowanym trenerem TUS. Ukończyła również wiele szkoleń, wśród nich  “Zachowania agresywne u dzieci – praca z trudnym uczniem” oraz “Koncentracja uwagi i uważności dziecka z elementami jogi dla dzieci”.

W swojej pracy zajmuje się niskim poczuciem własnej wartości oraz sprawczości, pracuję z dziećmi i młodzieżą mającym poczucie niedopasowania, niezrozumienia, a także samotności czy też inności. Bliska jest mi praca z dziećmi doświadczającymi bullyingu i przemocy rówieśniczej, a także agresywnymi wobec rówieśników. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz cały czas doszkalam się, aby udoskonalać warsztat pracy oraz pogłębiać swoją wiedzę.

Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas pracy woluntarystycznej w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale onkologii dziecięcej oraz w Fundacji  “Przyjaciółka”, gdzie wspierała rozwój, samopoczucie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych, udzielała wtedy również pomocy opiekunom sprawującymi nad nimi pieczę. Od wielu lat jeździ na obozy psychologiczne oraz terapeutyczne jako wychowawca, a także kierownik. Twórczyni “Teatru emocji” , czyli zajęć stworzonych z myślą o dzieciach nieśmiałych oraz nieufnych, gdzie za pomocą technik psychodramy dzieci mogą wyrazić siebie oraz swoje emocje. Pracowała również w przedszkolu integracyjnym. Wielokrotnie również współpracowała podczas badań naukowych, m.in. była asystentką przy badaniu finansowanym przez NCN “Długoterminowy trening muzyczny a umiejętność czytania u dzieci w wieku wczesnoszkolnym”.

W Fundacji Terapeutycznej oprócz zajęć indywidualnych oraz grupowych dla dzieci i młodzieży prowadzi wiele warsztatów i szkoleń o charakterze psychoedukacyjnym (również dla dorosłych). W swojej pracy kieruje się przede wszystkim indywidualnym podejściem. Stara się przełożyć psychologiczne treści na praktyczne wskazówki, które tak “po ludzku” da się zastosować. Prywatnie fanka bajek, gier planszowych oraz gotowania.