Zakres specjalizacji:
  • Indywidualna psychoterapia dzieci i młodzieży
  • Trening Umiejętności Społecznych
  • Konsultacje rodzicielskie
Godziny przyjęć:
  • wtorki 15:30 – 21:00
  • czwartki 15:30 – 21:00
Terapia dzieci i młodzieży

Wiktoria Kuczyńska

Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia (ze specjalnością Psychologia Kliniczna i Zdrowia) na Uniwersytecie SWPS, terapeuta rodzin po Studium Terapii Rodzin organizowany przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii oraz certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych.

Głównie zajmuję się psychoedukacją, poradnictwem psychologicznym, wsparciem w kryzysie, wzmacnianiem poczucia własnej wartości oraz treningiem umiejętności społecznych u dzieci. Doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc grupy TUS, warsztaty dla dzieci i rodziców w Fundacji Terapeutycznej, jak również wyjeżdżając na obozy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, będąc wolontariuszką na oddziałach psychiatrii dzieci i młodzieży w Warszawie oraz uczestnicząc w seminarium psychodynamicznym w Ośrodku Psychoterapii i Analizy Grupowej Archetypy.

Pracuję z dorosłymi, dziećmi oraz prowadzę konsultacje dla rodziców, którzy napotykają trudności wychowawcze. Ukończyła Studium Terapii Rodzin w nurcie systemowym oraz jest uczestnikiem całościowego 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dialog. Bliskie jest mi rozumienie problemów w oparciu o wiedzę systemową oraz zintegrowaną. Stale podnoszę swoje kompetencje, swoją pracę poddaję superwizji. Dodatkowo zagłębiam się w temat stresu i depresji w życiu prywatnym i zawodowym, ponieważ obecna sytuacja sprawia, że wiele osób nie radzi sobie z nową rzeczywistością. Do każdego podchodzę indywidualnie, uważnie słucham potrzeb i dbam o to, żeby każdy czuł się na wizytach bezpiecznie, a atmosfera była przyjemna i oparta na zaufaniu.