Półkolonie Psychologiczno-Aktywne ZIMA 2025

Półkolonie zimowe 2025

TUS - Teatr Emocji - Warsztaty twórczości - Warsztaty psychoedukacyjne - Sport - Animacje

dzieci
Dzieci i młodzież

Podczas zbliżających się ferii ponownie zapraszamy do udziału w naszych aktywnych półkoloniach z Treningiem Umiejętności Społecznych. Wieloletnie doświadczenie naszej kadry w prowadzeniu różnorodnych zajęć skutkuje indywidualnym oraz profesjonalnym podejściem do Państwa dzieci. Zapewniamy nie tylko Trening Umiejętności Społecznych, ale również Teatr Emocji, warsztaty psychologiczne oraz wszelkie aktywności sportowe!

PRZEDZIAŁ WIEKOWY: 4 – 15 lat

TERMINY: 03.02 – 14.02.2025

Warszawa-Ursynów

I turnus: 03.02-07.02.2025
II turnus: 10.02-14.02.2025

Warszawa-Białołęka

I turnus: 10.02-14.02.2025

FORMA ZAJĘĆ: stacjonarna

  • Szkoła Podstawowa im. Samuela Bogumiła Lindego, Ursynów
  • Szkoła podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II, Białołęka

Drodzy Rodzice! Jak co roku, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa Dzieci na kolejną edycję organizowanych przez nas Półkolonii Psychologiczno-Aktywnych z Treningiem Umiejętności Społecznych. Podczas zajęć w grupie staramy się przywrócić dzieciom to, czego tak bardzo brakowało im w dobie zdalnego nauczania, czyli kontaktu z rówieśnikami, aktywności ruchowych oraz przebywania na świeżym powietrzu.

W trakcie modułów psychologicznych są poruszane następujące obszary: 
  • nauka asertywnej postawy i porozumiewania się w trudnych i konfliktowych sytuacjach za pośrednictwem komunikatu JA,
  • rozwijanie umiejętności rozumienia emocji swoich i innych osób oraz metod radzenia sobie z nimi,
  • nauka pozytywnego myślenia i kształtowania poczucia własnej wartości,
  • nauka nawiązywania, rozwijania i podtrzymywania relacji międzyludzkich,
  • metody zastępowania zachowań agresywnych oraz nauki technik rozwiązywania problemów bez przemocy.
Każdego dnia półkolonie oferujemy tematyczne bloki zajęć:

Trening Umiejętności Społecznych – cykl zajęć organizowany w Terapeutycznej od lat, cieszący się niezwykłą skutecznością w uczeniu dzieci ważnych umiejętności interpersonalnych. Uczestnicy trenują takie kompetencje społeczne, jak współpraca w grupie, asertywność, komunikowanie swoich potrzeb, wyrażanie swoich emocji i ich rozpoznawanie u innych, czy też rozwiązywanie konfliktów bez użycia agresji. Prowadzący najpierw przekazują dzieciom wiedzę o tym, dlaczego te umiejętności są takie ważne, a także, jakie korzyści mogą dzięki nim osiągnąć. Gdy zdobędą już konieczną wiedzę, mogą ćwiczyć te umiejętności w grupie – przykładowo poprzez odgrywanie scenek czy rysowanie, tak by potrafić wykorzystać te kompetencje w codziennych sytuacjach.

Teatr Emocji – zajęcia mają formę nauki przez zabawę – uczestnicy tworzą swoje kukiełki, bawią się w teatrzyk cieni, czy też odgrywają improwizowane scenki. W ten sposób utrwalają zdobyte przez siebie umiejętności społeczne. Główny nacisk jest tu położony na emocje – ich nazywanie oraz rozpoznawanie u siebie i innych ludzi. Uczestnicy uczą się także ekspresji emocji, która powinna być społecznie akceptowalna, czyli taka, która nie wyrządza innym krzywdy. W czasie zajęć dzieci mogą nauczyć się przykładowo, jak mogą odnaleźć w sobie swoje mocne strony, a także jak radzić sobie ze złością.

Warsztat Rozwijania Kreatywności – w czasie zajęć dzieci wykonują różnorodne prace plastyczne, zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Warsztaty służą przede wszystkim rozbudzaniu w nich kreatywności i twórczego myślenia; na każdym kroku są zachęcani do tworzenia prac poprzez sięgnięcie do ich wyobraźni. Poprzez pracę twórczą utrwalają także umiejętności zdobyte podczas innych zajęć, takie jak współpraca oraz niesienie pomocy innym.

Aktywności sportowe – wierzymy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego zachęcamy dzieci do wszelkiej aktywności fizycznej – zarówno w sali gimnastycznej, jak i na świeżym powietrzu. Uczestnicy mogą wziąć udział w różnorodnych grach zespołowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka – dzięki temu mogą uczyć się współpracy i metod rozwiązywania konfliktów. Prowadzimy ponadto liczne zabawy ruchowe, by dzieci mogły wypocząć, spędzić wartościowy czas z rówieśnikami oraz rozładować swoje pokłady energii.

Warsztat empatii i uważności – warsztat psychologiczny wzbogacający umiejętności zdobyte podczas Treningu Umiejętności Społecznych. Zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem elementów panelu dyskusyjnego, bajkoterapii i psychodramy, a także technik relaksacji i mindfulness. Celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności empatii i uważności, a także twórczego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z napięciem i lękiem.

Zajęcia integracyjne, gry i zabawy psychologiczno-sportowe, relaksacja oraz inne formy wyciszające – pod koniec każdego dnia półkolonii dajemy dzieciom przestrzeń na odpoczynek, integrację z rówieśnikami, a także swobodną zabawę. Część dzieci lubi wykorzystywać ten czas na aktywności sportowe, inne natomiast mogą bawić się w przeróżne gry integracyjne animowane przez prowadzących, np. takie w wykorzystaniem chusty animacyjnej. Znajdujemy także czas na wyciszenie po dniu pełnym wrażeń – często organizujemy relaksację, zachęcamy uczestników do rozmowy czy grania w gry planszowe.

Celem przyświecającym naszym półkoloniom jest wielowymiarowy rozwój dziecka. Dlatego też oprócz szerokiego wachlarza zajęć rozwijających psychikę oraz zdolności społeczne dziecka, w naszym programie znajdują się również zajęcia ruchowe, które zapewniają dzieciom dawkę ruchu oraz świeżego powietrza, które są niezbędne w prawidłowym rozwoju.

Co roku układamy program wszystkich zajęć w oparciu o indywidualne potrzeby uczestników oraz aktualną kondycję psychofizyczną. Codziennie dzieci mają możliwość szlifowania swoich mocnych stron oraz pracy nad obszarami wymagającymi uwagi. Przed przystąpieniem do półkolonii każde dziecko wraz z rodzicami odbywają konsultację z osobą prowadzącą, dzięki czemu ma ona możliwość poznać każdego uczestnika i jego potrzeby.

Przykładowy program składa się z:
  • *8:00 – 8:45 Możliwość wcześniejszego przywiezienia dziecka na poranną świetlicę (20zł/dziecko/dzień)*
  • 8:45 – 9:00 Zbiórka i odznaczenie obecności
  • 9:00 – 9:50 Trening Umiejętności Społecznych
  • 9:50 – 10:10 Drugie śniadanie
  • 10:10 – 11:00 Aktywności sportowe
  • 11:00 – 11:50 Warsztat rozwijania kreatywności
  • 11:50 – 12:40 Teatr Emocji
  • 12:40 – 13:20 Obiad
  • 13:20 – 14:10 Aktywności sportowe
  • 14:10 – 15:00 Warsztat Emocje w ruchu
  • 15:00 – 15:20 Podwieczorek
  • 15:20 – 17:00 Zajęcia integracyjne, gry i zabawy psychologiczno-sportowe, relaksacja oraz inne formy wyciszające
Rozmowa konsultacyjna:
  • Aby zapisać się do grupy półkolonijnej, należy odbyć rozmowę konsultacyjną z psychologiem prowadzącym półkolonie.
  • Czas trwania konsultacji: 50 minut
  • Cena konsultacji: 100 zł
Fakultatywna poranna świetlica
  • W odpowiedzi na potrzeby rodziców udających się wcześniej do pracy informujemy o możliwości wcześniejszego przywiezienia dziecka na poranne zajęcia świetlicowe.
  • W ramach świetlicy oferujemy opiekę oraz zróżnicowany program zabaw, gier i prac plastycznych, dzięki którym dzieciom czas przed zajęciami zleci bardzo szybko i przyjemnie.
  • Dzieci na naszą świetlicę można przywieźć przed zbiórką i odznaczeniem listy, czyli w godz. 8:00 – 8:45.
  • Koszt zajęć świetlicowych wynosi 20zł od dziecka/dzień.
Co nas wyróżnia?

Wieloletnie doświadczenie w organizacji wakacji terapeutycznych.

Wykwalifikowana, stała kadra prowadzących.

Małe grupy (do 9 osób) w grupach wiekowych 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.

Placówka na zielonym i cichym Ursynowie oraz przestronne sale warsztatowe.

Minimum 2 osoby dorosłe na grupę (główny prowadzący oraz opiekunowie).

Indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz przekazywanie bieżących informacji zwrotnych dla rodziców.

ZAPISZ DZIECKO JUŻ DZIŚ – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

CENA PÓŁKOLONII:

1 tydzień: 1199 zł (dodatkowo płatne jest wyżywienie – dwudaniowy obiad – ok. 20 zł/dzień)

2 tygodnie: 2299 zł (dodatkowo płatne jest wyżywienie – dwudaniowy obiad – ok. 20 zł/dzień)

Dodaj swój komentarz