Musical Babies

Zajęcia rozwojowe

Musical Babies

Musical Babies to zajęcia muzyczno-sensoryczno-ruchowe dla dzieci, prowadzone są w całości w języku angielskim. Podczas zajęć dużo śpiewamy, gramy na instrumentach, doświadczamy wszystkimi zmysłami: wąchamy, smakujemy, dotykamy różnych przedmiotów, więc warto zabrać ubrania na zmianę. Zajęcia trwają około 30 minut.

DZIEŃ: wtorki
GODZINA: 9:00 – 9:30
DLA KOGO: dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2,5 lat
FORMA ZAJĘĆ: cykliczna
KOSZT: 55 zł (jednorazowo) LUB 180 zł (karnet na 4 zajęcia)

Musical Babies to język angielski od kołyski- kiedy dziecko jeszcze nie mówi.

 

Najlepszy moment na rozpoczęcie nauki języka obcego to czas, kiedy dziecko jeszcze nie mówi w swoim ojczystym języku. Poznaje wówczas język obcy równocześnie – dokładnie tak samo jak dzieci dwujęzyczne. Taki właśnie cel przyświeca metodzie Musical Babies, przy czym na naszych zajęciach dzieci poznają język angielski całym ciałem, multisensorycznie, poprzez piosenki, rymowanki i bardzo dużo ruchu. Także poprzez specjalnie dobraną muzykę klasyczną. Od 2003 roku tysiące dzieci w wielu miastach w Polsce,  a także w Hiszpanii, Norwegii, Niemczech i Meksyku mają okazję nie tylko do nauki języka obcego, ale także do nabycia narzędzi niezbędnych do efektywnej nauki każdego języka obcego w przyszłości- wsłuchiwania się, wyczulenia na dźwięki, intonację i melodię języka, oraz do eksperymentowania z językiem. Najpierw słuchając, a następnie powoli tworząc najpierw pojedyncze słowa, a następnie zwroty i całe zdania. Stopniowo i bez stresu- bez nudnego powtarzania słówek, wypełniania podręczników, czy wpatrywania się w ekran.

Bogactwo kolorów, faktur i materiałów

Podczas zajęć Musical Babies, Musical English, oraz Ninos Musicales prowadzący używają przebogatej i zróżnicowanej gamy pomocy dydaktycznych, których zasób powiększany jest co roku o nowości tak aby dzieci uczęszczające na zajęcia od kilku lat nigdy się nie znudziły. Zróżnicowane wizualnie karty obrazkowe, prawdziwe przedmioty, pacynki, pluszaki, wielkoformatowe podłogowe Maty Edukacyjne Musical English®, domina, puzzle, tzw. Story Boards (plansze z opowiadaniami), zabawki sensoryczne EduSensory, jedzenie, oraz wszystko, co otacza dzieci w danej chwili. Nawet przedszkolny kącik zoologiczny np. z chomikiem na pewno zostanie sprytnie  włączony w efektywny proces dydaktyczny przez prowadzącego.

Każde dziecko uczęszczające na zajęcia otrzymuje swoją płytę z piosenkami i rymowankami- autorskimi, oraz znanymi (łącznie 6 płyt), a starsze dzieci także książeczkę Musical English Activity Book z naklejkami (łącznie 3 książeczki). Maluszki otrzymują także tematyczne prace-kolorowanki podsumowujące materiał poznany podczas zajęć. Prace jednak nie są wykonywane podczas zajęć- za dużo się wówczas ruszamy, aby tracić czas na  siedzenie i kolorowanie!

Ilość to nie wszystko, bo u nas liczy się jakość i bezpośredni wpływ na percepcję wzrokową dziecka. Dlatego na przykład nasze karty obrazkowe to nie tylko grafika, lecz także karty rysowane i malowane ręcznie przez ilustratorów książek dla dzieci, oraz przez same dzieci i młodzież, lub takie, które wykorzystują prawdziwe ujęcia fotograficzne przedmiotów. Bo chodzi o to, aby dzieci przy okazji zajęć językowych miały także do czynienia z wyższym stopniem kultury wizualnej. To samo tyczy się wszystkich innych materiałów drukowanych. Ale to zaledwie cząstka. Ogromnym powodzeniem podczas zajęć we wszystkich grupach wiekowych cieszą się ręcznie robione pomoce sensoryczne EduSensory- marki zabawek i pomocy dydaktycznych stworzonych specjalnie przez Annę Rattenbury na potrzeby zajęć. Strony książeczek sensorycznych, drewniane skrzaty do nauki kolorów i liczenia, woreczki z bogactwem kolorów, faktur i materiałów to tylko niektóre z przykładów.