Terapia rodzicielska

Wsparcie dla rodziców

Terapia rodzicielska

Czasami więzi rodzic-dziecko zostają wystawione na próbę. Takie sytuacje mogą mieć różne podłoże oraz mogą wynikać zarówno z postawy dziecka, jak i postaw rodziców. Niezależnie od źródła nieporozumienia, dziecku zawsze można pomóc oraz być przykładem poprzez bycie lepszym rodzicem. W trudnych przypadkach, takich jak sytuacje rozwodowe, kryzysy życiowe czy trudności wychowawcze rodzice często obwiniają się o nie bycie wystarczającym rodzicem. W takich chwilach pomocna okazuje się rozmowa z psychologiem, który z indywidualnym podejściem oraz szacunkiem do rodziców, pomoże w przezwyciężeniu trudności rodzicielskich. 

Rodzicielstwo niesie ze sobą wiele wspaniałych chwil, jednak trzeba pamiętać o tym, że dzieckiem jest się tylko raz. W związku z tym rodzice powinni dopełnić wszystkich starań, aby dzieciństwo ich najbliższych było okresem wolnym od zmartwień oraz zwyczajnie szczęśliwym.

W trakcie terapii psychoterapeuta pomaga zrozumieć rodzicom, jakie pobudkami jest kierowane dziecko w trakcie sprawiania kłopotów, przedstawia możliwe rozwiązania rodzinnych trudności, a także wskazuje rodzicom, jak na nowo odkryć radość z rodzicielstwa.

W celu szlifowania swoich umiejętności rodzicielskich zapraszamy do zapoznania się z Akademią Rodzica, czyli kursu, w trakcie którego rodzice uczą się jak być lepszymi rodzicami, jak mówić do dzieci, aby słuchały oraz jak słuchać dzieci, by te mówiły.