Wyjazdy weekendowe

Dzieci i młodzież

Wyjazdy weekendowe

Zadbaj o rozwój swojego dziecka w bezpiecznym środowisku. Zapewnij mu kontakt z psychologią w formie zabawy, dzięki czemu będzie mógł czuć się swobodnie podczas pracy nad sobą. Dodatkowo dbając o harmonijny rozwój każdego uczestnika podczas wyjazdu zapewnimy dzieciom i młodzieży dawkę sportu i aktywności fizycznych! 

PRZEDZIAŁ WIEKOWY: 7 – 18 lat
TERMIN: 
wszystkie aktualne terminy oraz tematykę wyjazdów weekendowych znajdą Państwo poniżej

Zapraszamy Państwa Dzieci na wyjazd, w trakcie którego będziemy dbać o ich rozwój psychiczny i fizyczny.

Podczas wyjazdu weekendowego będziemy zajmowali się różnorodnymi zagadnieniami. Komunikacja, asertywność, współpraca – to tylko przykładowe tematy naszych wyjazdów. Wychodzimy z założenia, że psychika jest połączona z ciałem, więc prócz warsztatów psychologicznych, zapewnimy dzieciom dawkę ruchu i przebywania na świeżym powietrzu.

Program warsztatów ukierunkowany jest na potrzeby uczestników zajęć, bazując na ich mocnych stronach, aktualnym stanie psychofizycznym i zasobach. Głównym założeniem naszych wyjazdów weekendowych jest rozwijanie deficytowych umiejętności.

Zakwaterowanie

Hotel Cyprus ***

Każdy z wyjazdów odbywać się będzie w ośrodku Hotel Cyprus. Ośrodek znajduje się w Grodzisku Mazowieckim, oddalonym ok. 40 km od Warszawy. Wielkim atutem ośrodka jest cudowny klimat cypryjskiej wyspy, który pozwala na odnalezienie spokoju ducha nawet w trakcie krótkiego wypoczynku!

W ośrodku znajdują się pokoje 4 – osobowe z łazienkami.

Infrastruktura

Doskonała infrastruktura pozwala na zapewnienie wielu atrakcji zarówno w budynku, jak i na świeżym powietrzu. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do siatkówki, stół do bilarda oraz piłkarzyków, a także minigolf. Przestrzeń na terenie ośrodka stwarza wiele możliwości do gier i zabaw, a także różnych aktywności fizycznych

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) + zdrowa przekąska w postaci musu Drugie Śniadanie

Całodzienny dostęp do wody pitnej.

Aktualne terminy oraz tematyka wyjazdów weekendowych
 • 27 – 29 maja 2022 Jak powiedzieć rodzicom o co mi chodzi, czyli jak mówić do rodziców, aby nas słyszeli.

Uprzejmie informujemy, że realizacja wyjazdu weekendowego jest możliwa przy minimalnej liczbie 10 uczestników. Kierowani doświadczeniem naszych specjalistów wiemy, że w mniejszej, zróżnicowanej wiekowo grupie nie ma możliwości nawiązania procesu terapeutycznego. Bardzo zależy nam na tym, aby każdy z uczestników miał możliwość jak najpełniejszego rozwoju emocjonalnego oraz społecznego podczas wyjazdu. 🙂

Informacja dotycząca aktualnej liczby zapisanych uczestników jest dostępna na recepcji Fundacji Terapeutycznej (telefonicznie – 533 355 888 lub mailowo – recepcja@terapeutyczna.org). Minimum 7 dni przed odbyciem się wyjazdu zostaną Państwo poinformowani o jego realizacji.

Program

Każdego dnia realizować będziemy różnego rodzaju bloki zajęciowe m.in.:

Trening Umiejętności Społecznych – zajęcia, w trakcie których będą szlifowane umiejętności społeczne, komunikacja, praca nad emocjami oraz metody koncentracji i relaksacji.

Teatr emocji – wcielanie się w role wspomaga radzenie sobie z emocjami i stresem, a także uczy pewności siebie oraz współpracy w grupie.

Zajęcia sportowe –  gry zespołowe na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe na orliku, zabawy ruchowe i jeszcze więcej!

Warsztaty kreatywne – podczas zajęć kreatywnych zachęcamy dzieci do rozwijania swojej kreatywnej strony, dzięki czemu stymulowana jest wyobraźnia, zdolności manualne oraz motoryka dziecka.

Survival – lekcja samodzielności w terenie, gry terenowe, budowanie bazy, zakładanie obozu, maskowanie i nauka przetrwania w trudnych warunkach, podchody, strzelanie z wiatrówki, broni pneumatycznej, łuku.

Animacja wieczorne – wspólne ognisko oraz gry i zabawy integracyjne dla wszystkich grup!

Transport

Bus/Autobus na trasie Warszawa – Hotel Cyprys ***  – Warszawa

Ubezpieczenie

Obowiązkowe: NNW Uniqa

Koszt wyjazdu weekendowego:

Koszt wyjazdu weekendowego to 799 zł

Cena zawiera: 

 • 2 noclegi w Hotelu Cyprys ***
 • pełne wyżywienie (dodatkowo podwieczorek lub drugie śniadanie w postaci zdrowych musów owocowych DRUGIE ŚNIADANIE oraz woda pitna na zajęciach)
 • transport busem/autokarem
 • zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych
 • zajęcia animacyjno-sportowe z kadrą Fundacji Terapeutycznej oraz AB active – liderem aktywnego wypoczynku
 • realizacja zajęć animacyjnych
 • całodobowa opieka kadry
 • ognisko z kiełbaskami
 • pamiątki z wyjazdu “gadżety-niespodzianki”
 • ubezpieczenie NNW i podatek VAT.
Rezerwacja i kontakt

Rezerwację miejsca należy rozpocząć od rozmowy zapoznawczej z jednym z prowadzących wyjazdy weekendowe. W trakcie 50 minut prowadzący porozmawia zarówno z dzieckiem jadącym na wyjazd jak i rodzicem, dzięki czemu pozna indywidualne potrzeby każdego uczestnika. Rozmowa może się odbyć stacjonarnie w Terapeutycznej na Ursynowie lub zdalnie. Koszt rozmowy to 100 zł.

Zapisów można dokonywać drogą telefoniczną bądź mailową lub na miejscu w Terapeutycznej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na warsztaty ze WSTĘPEM WOLNYM!
 • wieczorki filmowe,
 • wykłady dla rodziców i dorosłych,
 • gry i zabawy psychologiczne,
 • debaty oksfordzkie,
 • otwartą grupę dla kobiet.

Więcej informacji w zakładce Wstęp wolny. 🙂

Dodaj swój komentarz