Obóz Psychologiczno-Aktywny

Zima 2022

Warsztatowy obóz wyjazdowy

Dzieci i młodzież

Obóz dla dzieci i młodzieży, która:

 • chce zadbać o swój rozwój psychiczny oraz fizyczny,
 • chce spędzić czas wakacji w bezpiecznym środowisku,
 • chce zawrzeć nowe znajomości oraz móc podzielić się swoimi doświadczeniami,
 • lubi się bawić i chce przeżyć niesamowitą przygodę!

PRZEDZIAŁ WIEKOWY: 7 – 18 lat
TERMIN: 
6 lutego – 13 lutego 2022

Z radością informujemy, że w roku 2020, wspólnie z firmą AB active – liderem aktywnego wypoczynku, rozpoczęliśmy współpracę nad organizacją wyjazdów na obozy psychologiczno-aktywne. Również w tym roku przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową ofertę obozów. Połączenie naszych doświadczeń w terapii dzieci i młodzieży oraz doświadczeń AB Active w organizacji wypoczynku i wyjazdów gwarantuje najwyższą jakość każdej z tych dziedzin.

Zakwaterowanie

Hotel Ameliówka ***

Hotel Ameliówka to jeden z najpiękniej położonych obiektów turystyczno – konferencyjnych w Górach Świętokrzyskich.

Bajeczna Dolina Wilkowska, przepasana wstęgą rzeki Lubrzanki, usadowiona pomiędzy Łysogórami, Pasmem Masłowskim i Klonowskim, kończy się na wschodzie tuż naprzeciw Łysicy, z której spływa w dół zieleń Puszczy Jodłowej.

Ameliówka położona jest na zboczu Góry Dąbrówki. Z hotelowych tarasów możemy podziwiać piękne krajobrazy najstarszych gór w Europie

Na terenie ośrodka znajduje się szereg atrakcji, w tym m. in.: piłkarzyki, stół do ping-ponga, stół do bilardu oraz tablica i rzutki dart.

W ośrodku znajdują się pokoje 3, 4, 5 – osobowe.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) + zdrowa przekąska w postaci musu Dawtona Drugie Śniadanie

Całodzienny dostęp do wody pitnej.

Program

5 BLOKÓW ZAJĘĆ DZIENNIE z podziałem na grupy wiekowe, w tym:

Trening Umiejętności Społecznych – cykl zajęć organizowany w Terapeutycznej od lat, cieszący się niezwykłą skutecznością w uczeniu dzieci ważnych umiejętności interpersonalnych. Uczestnicy trenują takie kompetencje społeczne, jak współpraca w grupie, asertywność, komunikowanie swoich potrzeb, wyrażanie swoich emocji i ich rozpoznawanie u innych, czy też rozwiązywanie konfliktów bez użycia agresji. Prowadzący najpierw przekazują dzieciom wiedzę o tym, dlaczego te umiejętności są takie ważne, a także, jakie korzyści mogą dzięki nim osiągnąć. Gdy zdobędą już konieczną wiedzę, mogą ćwiczyć te umiejętności w grupie – przykładowo poprzez odgrywanie scenek czy rysowanie, tak by potrafić wykorzystać te kompetencje w codziennych sytuacjach.

Teatr Emocji – zajęcia mają formę nauki przez zabawę – uczestnicy tworzą swoje kukiełki, bawią się w teatrzyk cieni, czy też odgrywają improwizowane scenki. W ten sposób utrwalają zdobyte przez siebie umiejętności społeczne. Główny nacisk jest tu położony na emocje – ich nazywanie oraz rozpoznawanie u siebie i innych ludzi. Uczestnicy uczą się także ekspresji emocji, która powinna być społecznie akceptowalna, czyli taka, która nie wyrządza innym krzywdy. W czasie zajęć dzieci mogą nauczyć się przykładowo, jak mogą odnaleźć w sobie swoje mocne strony, a także jak radzić sobie ze złością.

Zajęcia sportowe –  zaplanowaliśmy wiele możliwości aktywności fizycznej – zarówno w ośrodku, jak i na świeżym powietrzu. Na uczestników czekają sporty zespołowe, takie jak piłka nożna i koszykówka, dzięki którym mogą oni uczyć się współpracy i metod rozwiązywania konfliktów. Podczas obozu organizujemy ponadto różnorodne zabawy ruchowe, by dzieci mogły wypocząć, spędzić wartościowy czas z rówieśnikami oraz rozładować swoje pokłady energii. Ponadto, w planie jest wyjście na basen, relaksacja podczas spacerów krajoznawczych oraz wycieczki trekkingowe, w tym także na Święty Krzyż.

Warsztaty twórczości – w czasie zajęć dzieci wykonują różnorodne prace plastyczne, zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Zachęcamy dzieci do rozwijania swojej kreatywnej strony, dzięki czemu stymulowana jest wyobraźnia, zdolności manualne oraz motoryka dziecka. Poprzez pracę twórczą utrwalają także umiejętności zdobyte podczas innych zajęć, takie jak współpraca oraz niesienie pomocy innym.

Animacje wieczorne przestrzeń przeznaczona na wypoczynek po dniu pełnym wrażeń, integrację z rówieśnikami, a także swobodną zabawę. Dzieci będą zachęcane do udziału w grach i zabawach integracyjnych, np. z wykorzystaniem tzw. chusty animacyjnej. Ponadto, na wieczory zaplanowaliśmy także dyskoteki, ognisko, a także zajęcia taneczne, podczas których uczestnicy będą uczyli się choreografii przy różnych stylach muzyki.

Transport

Autokar LUX firmy Raftrans –  na trasie Warszawa – Hotel Ameliówka  oraz Hotel Ameliówka – Warszawa

Ubezpieczenie

Obowiązkowe: NNW AXA

Koszt obozu aktywno-terapeutycznego:

Koszt obozu to 2699 zł (możliwość realizacji bonu turystycznego!)

Cena zawiera: 

 • 7 noclegów
 • pełne wyżywienie (dodatkowo podwieczorek lub drugie śniadanie w postaci zdrowych musów owocowych DRUGIE ŚNIADANIE oraz woda pitna na zajęciach)
 • transport autokarem LUX
 • zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych
 • zajęcia animacyjno-sportowe z kadrą Fundacji Terapeutycznej oraz AB active – liderem aktywnego wypoczynku
 • realizacja zajęć animacyjnych
 • całodobowa opieka kadry
 • zawody, nagrody
 • pamiątki z wyjazdu “gadżety-niespodzianki”
 • ubezpieczenie NNW i podatek VAT.
Rezerwacja i kontakt

Rezerwację miejsca należy rozpocząć od rozmowy zapoznawczej z jednym z psychologów prowadzących zajęcia na naszym obozie – Panią Wiktorią Kuczyńską. W trakcie 50 minut prowadzący porozmawia zarówno z dzieckiem jadącym na wyjazd jak i rodzicem, dzięki czemu pozna indywidualne potrzeby każdego dziecka. Rozmowa może się odbyć stacjonarnie w Terapeutycznej na Ursynowie lub zdalnie. Koszt rozmowy to 100 zł.

Zapisów można dokonywać drogą telefoniczną bądź mailową lub na miejscu w Terapeutycznej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

Przeczytaj więcej

Oferta obozu w formacie pdf -> OFERTA OBÓZ 2022

Trening Umiejętności Społecznych -> KLIKNIJ

Hotel Ameliówka *** -> KLIKNIJ

AB active -> KLIKNIJ

Dodaj swój komentarz