Od kilku lat działaliśmy pod szyldem Terapeutycznej oferując Wam terapię indywidualną oraz grupową. Z biegiem czasu potrzebowaliśmy rozwoju oraz otwartości na Wasze potrzeby. Dlatego też z wspaniałej idei powstała Terapeutyczna Kawiarnia, a wraz z nią dyskusyjne wieczorki filmowe, wykłady, warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, jak również gry i zabawy psychologiczne. To wszystko odbywało się w otoczce Kawiarni, w której zawsze czekał na Was zapach kawy oraz smaczne ciacho. Pomimo wielu przeprowadzek spowodowanych ciągłą chęcią rozwoju, zostaliście z nami, za co bardzo Wam dziękujemy!

To dzięki Wam mamy mnóstwo energii i chęci ciągłej zmiany spowodowanej zmieniającymi się potrzebami oraz wyzwaniami jakie niesie nam rzeczywistość. Rok 2020 był dla nas bardzo trudny, ale jednocześnie szalenie rozwojowy. Wiele się nauczyliśmy, chociaż czasami były to ciężkie lekcje. Serce nam krwawiło, Wy również pisaliście, że tęsknicie za naszymi warsztatami i zajęciami. W wakacje dzięki Wam, zorganizowaliśmy półkolonie terapeutyczne oraz, przy współpracy z firmą AB active – liderem aktywnego wypoczynku – obóz terapeutyczny. Frekwencja bardzo pozytywnie nas zaskoczyła i pokazała jak bardzo wszyscy potrzebujemy spotkań, bycia razem, obcowania ze sobą. To dodało nam wiatru w żagle, zadziałało jak zastrzyk energii. Po czasie marazmu i dezorientacji przyszedł impuls, myśl, że musimy zrobić wszystko, co możemy, aby reaktywować Terapeutyczną! Aby tchnąć w nią życie na nowo!

Dotychczasowa właścicielka Terapeutycznej Sylwia Sitkowska połączyła swoje siły z właścicielką AB active, Anną Kowalik, aby stworzyć Terapeutyczną taką, jaką ją pamiętacie w czasach największej świetności wraz z wszystkimi wydarzeniami, za którymi tęskni każdy z Nas! Dodatkowo obydwie Panie niosą w sobie potrzebę dawania, więc Terapeutyczna zmieniła się w Fundację!

Wraz ze zmianą Terapeutycznej w Fundację zmieniło się u nas kilka innych rzeczy m.in. logo. Bardzo zależało nam na tym, aby nowe logo w pełni oddawało ideę jaką kieruje się nasza Fundacja tzn. pomoc każdemu niezależnie od wieku. Dlatego też każdy kolor widniejący na skrzydłach motyla w naszym logo ma swoje istotne znaczenie. Motyl oznacza radość jaką mamy mogąc nieść Państwu pomoc i wsparcie oraz lekkość psychologii jaką chcemy Państwu przekazać. Każde skrzydło obrazuje jeden z czterech etapów życia człowieka. Kolor zielony symbolizuje więc dzieci, niebieski młodzież, żółty dorosłych, pomarańczowy zaś seniorów. Każdej z tych grup chcemy nieść pomoc oraz radość z życia!

Rok 2021 rozpoczął się dla nas nieporównywalnie lepiej, niosąc w sobie nadzieję, że ten piękny projekt, który przyniósł tyle dobra, tak wielu ludziom, rozwinie skrzydła.

Będziemy informować Was na bieżąco, co u nas, a tymczasem zapraszamy na Nugat 3, gdzie ostatecznie osiedliśmy i przez najbliższe lata się stąd nigdzie nie ruszamy!

Dziękujemy, że nam kibicowaliście, byliście z nami i czuliśmy Wasze wsparcie.

Jesteśmy dla Was.

Dodaj swój komentarz