Z ogromną przyjemnością informujemy, że ogłaszamy nabór na kurs “Wstęp do psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży”. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat szkoleni

Kurs “Wstęp do psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży” to cykl 12 godzin zajęć (3 bloki, po 4 godziny każdy). Spotkania będą odbywać się w soboty – dokładne godziny spotkań są do ustalenia.
Zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Google Meets.


Szkolenie dedykujemy studentom i absolwentom psychologii, pedagogiki i kierunków pokrewnych, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą terapeutyczną z dziećmi i młodzieżą. Do udziału zapraszamy także rodziców chcących wspomóc swoje dzieci w rozwoju, a także wszystkich zainteresowanych poszerzaniem swoich kompetencji i zdobywaniem doświadczenia!


Cena kursu to 650 zł. Cena obejmuje 12 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, a także materiały dydaktyczne (prezentacja, ćwiczenia, formularze).Prowadzący – Damian Berent:psycholog (absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie); psychoterapeuta w trakcie szkolenia psychoterapii osób dorosłych (Centrum Terapii Behawioralnej w Warszawie), certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych, wieloletni psychoterapeuta dzieci i młodzieży, a także par i rodzin, pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym, prowadzi kurs na Trenera Umiejętności Społecznych w Szkole TUS – wykłada, koordynuje praktyki, superwizuje studentów prowadzących terapię wspomagającą, autor książki “Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół”.


Co nas wyróżnia:- Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji szkoleń z zakresu różnych obszarów pracy terapeutycznej, zwłaszcza psychoterapii dzieci i młodzieży.
– Prowadzący szkolenie, Pan Damian Berent, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, a także w prowadzeniu zajęć grupowych. Od kilku lat jest superwizorem i opiekunem studentów Szkoły TUS; stale podwyższa ponadto swoje kwalifikacje.
– Gwarantujemy przyjazną i bezpieczną atmosferę zajęć – każdy uczestnik będzie mógł wypowiadać się i opowiadać o własnych doświadczeniach.
– Dbamy o indywidualne podejście do każdego z uczestników – zapewniamy małą grupę (maksymalnie 20 osób).
– Jesteśmy także otwarci na swobodną dyskusję na tematy wybrane przez uczestników, a także udzielanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Gwarantujemy, że zaspokoimy ciekawość każdego uczestnika! 🙂
– Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają od nas dyplomy ukończenia szkolenia. Oferujemy także wystawienie bezpłatnego zaświadczenia o odbyciu 12 godzin praktyk.
– Najbardziej aktywnemu i zaangażowanemu uczestnikowi oferujemy BEZPŁATNE szkolenie na Trenera Umiejętności Społecznych, którego ukończenie pozwala na zdobycie certyfikatu o randze europejskiej.


Program kursu:

  1. Wstęp do psychoterapii dzieci i młodzieży. (4h)

Wprowadzenie do psychoterapii dzieci i młodzieży oraz metod diagnostycznych. Zapoznanie uczestników z techniką wywiadu pogłębionego.
Trudności i pułapki w pracy z dziećmi i młodzieżą – model pracy poznawczo-behawioralnej.
Superwizja terapeutyczna – czym jest i do czego służy.

BLOK AKTYWNEJ DYSKUSJI – wymiana doświadczeń, odpowiedź na pytania.


2. Psychoterapeuta w kontakcie z rodzicami. (4h)

Konsultacje z rodzicami – jak wyglądają i czemu służą?
Praca z rodzinami dzieci w terapii.
Jak wesprzeć rodziców? Trening Umiejętności Rodzicielskich.


BLOK WARSZTATOWY – przeprowadzanie wywiadu, stosowanie praktycznych technik komunikacyjnych.


3. Psychoterapia dzieci i młodzieży w praktyce. (4h)Psychoterapia zaburzeń lękowych i depresyjnych u dzieci i młodzieży.


Praca z trudnym zachowaniem – agresja, zaburzenia opozycyjno-buntownicze.


BLOK PODSUMOWUJĄCY – powtórzenie nabytej podczas kursu wiedzy i umiejętności; wręczenie dyplomów.

UWAGA! Zapisz się do 5 marca, a książkę “Naucz mnie jak…” otrzymasz w prezencie! 🙂
ZAPISY : https://cutt.ly/eP673NV


Dodaj swój komentarz